Категории

Silnik 150 cm3 - RCGF 150 boxer


  • Наличие: Produkt na zamówienie
  • Производитель: RCGF
  • Silnik modelarski benzynowy RCGF150 boxer
  • Порекомендовать продукт

Silnik modelarski benzynowy RCGF150 boxer

produkcji Zhejiang RCGF Model&Engine Co.,Ltd jest  silnikiem benzynowym przeznaczonym do napędu akrobacyjnych modeli latających klasy 3,0 m. Silnik ten zdecydowanie wyróżnia się na rynku modelarskich silników benzynowych jakością wykonania.

Frezowany CNC karter oraz gaźnik WALBRO współpracujący z rozrządem membranowym świadczą o bardzo zaawansowanej technicznie konstrukcji  i technologii produkcji.

Bardzo zwarta budowa, tylny gaźnik współpracujący z rozrządem membranowymi podłączony do karteru powodują, że silnik ten jest płaski i dobrze nadaje się do zabudowy w modelach akrobacyjnych zbliżonych do makiet sylwetkowych. Tylny gaźnik powoduje, że zasysanie powietrza do dyszy gaźnika nastepuje z przestrzeni kadłuba w warunkach stałego cisnienia dla dyszy ssacej i pompy membranowej gaźnika. Stablizuje to pracę silnika.

Gaźnik Walbro   o rozłącznych przepustnicach ssania i regulacji obrotów.

Silniki RCGF wyposażane są tylko w najwyżej jakości japońskie łożyska NSK - które to łożyska decydują o bezawaryjnej eksploatacji silnika

świeca zapłonowa  NGK CM-6, układy zapłonowe DC-CDI produkcji RCGF.

Uwaga: Producent wprowadził dodatkową procedurę kontrolną. Silniki są fabrycznie uruchamiane i wstępnie regulowane.

 

 

Zakres dostawy:

  • Silnik
  • Tłumiki 2 szt.
  • Zestaw mocujacy
  • Układ zapłonowy CDI, przewody do podłaczenia zasilania zapłonu
  • świeca 2 szt

 Pojemność:

 150 cm3

 Waga:

 silnik - 3240 g
 tłumik, 110,5 x 2 = 221g
 zapłon 145g-  razem waga 3606g

 Współczynnik kompresji:

 

 Moc wyjściowa:

 16,5HP/12,31kW

 Obroty na biegu jałowym:

 1500 obr/min

 Obroty maksymalne:

 6500 obr/min

 Ciąg statyczny:

 

 Śmigło:

30x10 – 5700 obr/min

 Zapłon:

 DC-CDI, Napięcie zasilania 4,8-6V, świeca NGK CM-6

 Paliwo:

 benzyna bezołowiowa 
 (mieszanka 25:1 do 40:1 - najlepiej z olejem syntet.

Uwaga: Docieranie tylko na oleju mineralnym 30:1)

Dobra praktyka modelarska jest sprawdzanie wyważenia stosowanych śmigieł. Modelarskie silniki benzynowe współpracują ze stosunkowo dużymi śmigłami i jakiekolwiek niewyważenie łopat  i kołpaka powoduje silne wibracje, wpływa niszcząco na konstrukcję kadłuba, powoduje znacznie szybsze zużycie serw oraz skraca żywotność łożysk silnika.