1/10 Slash Pro 2WD Short-Course Truck

  • Producent: Traxxas

1/10 Slash Pro 2WD Short-Course Truck

 

Wielokrotnie nagradzany Traxxas Slash Short-Course Truck Race, stawia Cię w sytuacji kierowcy prowadzącego samochód pełnej skali z silnikiem o mocy 900 koni mechanicznych.
Slash był inspirowany przez Torc ™ (Traxxas Off-Road Championship ™) klasy Pro 2WD.
Klasa Pro 2WD określa napęd na tylne koła i jazdę z pełną mocą w terenie na zakrętach. W takiej sytuacji najważniejsze to umiejętności kierowcy.
Niezależne zawieszenie na cztery koła zostało starannie dopasowane do replikacji Pro 2.
Traxxas Slash jest dobrze przygotowany do walki off-track. Duży skok zawieszenia i amortyzatory olejowe łatwo wchłoną uskoki i nierówności trudnego terenu.

Unikalna konstrukcja podwozia, zapewnia ogromny prześwit pomiędzy nim, a terenem, co w rezultacie pozwala na jazdę tam – gdzie inne samochody będą miały duże trudności. Opony zaprojektowane są ze specjalnym bieżnikiem i wykonane z zaawansowanych mieszanek gumowych zapewniających maksymalną przyczepność
w terenie, na betonie i na asfalcie. Opatentowane sprzęgło poślizgowe Revo-spec-Torque Control, zapewnia sprawne działanie, precyzyjną regulację
i całkowitą kontrolę trakcji. Układ kierowniczy Bellcrank, gwarantuje pełną precyzję i kontrolę sterowania.


Wodoszczelna elektronika.

Slash’a wyposażono w wodoszczelny układ elektroniczny pozwalający na zabawę w każdych warunkach pogodowych. Zamknięta obudowa odbiornika 2.4GHz, wodoszczelny regulator obrotów XL-5 i zamknięte serwomechanizmy układu sterowania sprawiają,
że można dobrze się bawić w prawie każdych warunkach terenowych.

Zmodyfikowany silnik napędowy Titan 12T 550.

Zmodyfikowany napęd dostarcza potężną moc, praktycznie nie wymaga konserwacji i posiada długą żywotność. Titan 12T 550 posiada zintegrowany wentylator chłodzący co w praktyce oznacza większe prędkości i dłuższy czas pracy.
Sterowanie napędu realizuje elektroniczny regulator obrotów XL-5. Posiada on przydatną funkcję trzech trybów zabezpieczenia termicznego i wyposażony jest
w wysoko prądowe złącza elektryczne. Do tego w regulatorze XL-5 znajduje się funkcja „Training Mode.™”, która pozwala obniżyć moc zespołu napędowego o 50%.
Jest to przydatne dla początkujących kierowców i dla wszystkich którzy chcą potrenować technikę precyzyjnej jazdy.
Regulator XL-5 jest oczywiście wodoszczelny w myśl zasady „błoto i śnieg, już nie są przeszkodą w zabawie na wolnym powietrzu”.

Precyzyjne sterowaniez częstotliwością 2,4 GHz.

System radiowy TQ™ 2,4GHz nie wymaga stosowania kwarców odpowiedzialnych za kanał sterowania.
Ergonomiczna konstrukcja nadajnika jest wygodna dla wszystkich, a wzmocniona antena wewnętrzna, odporna jest na uszkodzenia.

Ładowarka pakietu napędowego.

Ładowarka zasilana napięciem 12V z systemem wykrywania Delta Peak. To zapewnia pełne naładowanie pakietu.
Automatyka i dostępny prąd ładowania 4A pozwala na szybkie i bezpieczne ładownie pakietu. Pulsująca na zielono dioda LED sygnalizuje stan ładowania,
a po jego zakończeniu, dioda świeci światłem ciągłym.


Wysokoprądowe złącza elektryczne Traxxas’a – „High-Current”.

Dzisiejsze akumulatory napędowe dostarczają tak duże prądy, że konwencjonalne złącza elektryczne nie wystarczają i tworzą tak zwane „wąskie gardła”, co w praktyce uniemożliwia wykorzystanie pełnej mocy napędu. Nowe złącza elektryczne Traxxas’a – „High-Current” otwierają drzwi dla nieograniczonego przepływu prądu i wyciągają z pakietów napędowych pełną moc.
Gotowy do napędu pakietami LiPo.


Slash'a zaprojektowano do ekstremalnych wyzwań. Zastosowanie bezszczotkowego silnika Velineon (sprzedawany oddzielnie)i pakietów LiPo 11,1V pozwala na osiąganie prędkości ponad 60km/h. Zastosowano przekładnie stalowe i łożyska. Fabrycznie zainstalowane planetarne przekładnie różnicowe z hartowanych - stalowych kół zębatych, nigdy nie będą wymagać regulacji. Idealne zestawienie do długotrwałej zabawy przez cały dzień.
Model Traxxas’a 58034-1 Slash RTR, jest w pełni zmontowany i gotowy do wyścigu z aparaturą zdalnego kierowania TQ 2.4GHz,
elektronicznym regulatorem obrotów XL-5, pakietem napędowym NiMh 8.4V / 3000mAh serii iD, ładowarką,
malowaną karoserią i przyklejonymi oponami.