Axial SCX10 II Jeep Cherokee 1:10 4WD Kit

 • Producent: Axial

Jeep Cherokee 1:10 4WD Kit

Zawartość zestawu


W zestawie znajduje się zestaw elementów modelu auta SCX10 II Jeep 4WD All Terrain Kit, w przejrzyście ułożonych paczkach, amortyzatory, felgi, koła, zderzaki, przeźroczysta karoseria, bagażnik dachowy, naklejki.

 

Charakterystyka


Model RC auta Axial SCX10 II Jeep Cherokee w skali 1:10 jest zestawem popularnego auta ekspedycyjnego, którego możecie sami kompletnie złożyć. Stalowe profile ramy między, które montuje się przekładnię, uchwyty zawieszenia, zderzaki oraz akcesoria elektro tworzą sztywną całość. Przeźroczysta karoseria, amortyzatory, felgi, koła, wodoodporna komora odbiornika są w zestawie. Ilustrowana instrukcja krok za krokiem prowadzi przy z złożeniu auta.

Rama ze stalowych profili
Podwozie SCX10 II jest zbudowane z dwóch stalowych profili, które zabezpieczają dostateczną sztywność podwozia. Silnik z przekładnią jest umieszczony w środkowej części, podczas gdy akumulator napędowy jest nad przednim zawieszeniem, czym jest zabezpieczone dostateczne obciążenie przednich kół. Dlatego auto bez problemu poradzi sobie z jazdą również na stromych zboczach. Akumulator jest umieszczony w osi podwozia, także model jest dokładnie wyważony i w czasie jazdy się nie przechyla.

Ułożenie akumulatora
Akumulator ma w modelu dokładnie przeznaczone miejsce, aby zapewnić precyzyjne wyważenie auta. Akumulator ułożony jest w komorze, w przedniej części, aby ciężar był bardziej na przednich kołach.

Wielofunkcyjny zderzak
Tak jak w prawdziwym Jeepie, również model jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. W zderzaku znajduje się miejsce haka holowniczego, który ma możliwość ustawienia wysunięcia, ma zaciski do podłączenia lin oraz przeszklenie dla możliwości oświetlenia.

Przekładnia
Model SCX10 II jest wyposażony w przekładnię, dostarczającą ogromna siłę wraz z wysokim momentem obrotowym. Elementem kompaktowej przekładni jest sprzęgło cierne, które zwiększa ochronę elementom napędu.

Dyferencjały
Stale zamknięte dyferencjały tego modelu terenowego zawsze przeniosą maksymalną moc na wszystkie koła i dzięki temu przejedziecie również przez najcięższy teren z dużym nachyleniem, przez głazy i kamienie. Dzięki hipoidalnemu przeniesieniu z kołami stożkowymi można było zmniejszyć rozmiary przekładni i zwiększyć prześwit podwozia.

Dwa sprzęgła cierne
Dla bezpiecznego przeniesienia wysokiego momentu obrotowego zastosowano dwa sprzęgła cierne, które przenoszą na przednie i tylne półosie CV potrzebną moc.

Wodoodporna obudowa odbiornika
Nie ma potrzeby posiadania wodoodpornej wersji odbiornika, producent wziął pod uwagę również ten przypadek i wyposażył obudowę odbiornika w uszczelnienie dla przeprowadzenia kabli i wieka.

Koła dla każdego terenu
W zestawie znajdziecie wysokie jakości felgi 1.9 BFGOODRICH z oponami T/A® KO2 z oficjalną licencją Michelin 118mm x 42.5mm.

Realistyczne podwozie
Konstrukcja podwozia SCX10 II została zaprojektowana z naciskiem na jak najbardziej realistyczny wygląd, perfekcyjne własności jezdne do pokonania przeszkód i zarazem maksymalną funkcjonalność.

Przekładnia inspirowana rzeczywistością
Tak jak konstrukcja podwozia SCX10 II w podobnym stylu w została zaprojektowana również przekładnia, która wygląda jak prawdziwy kompaktowy blok przekładni. Ukrywa wyrafinowany mechanizm z kompletnym zestawem łożysk kulkowych i wszystkimi kołami zębatymi ze stali dla niezawodności i trwałości.

Aluminiowe amortyzatory
Licencjonowane amortyzatory Icon Vehicle Dynamics™ mają powierzchnię korpusu z polerowanego aluminium, zbiornik oleju, regulowane wstępne naprężenie sprężyn i maja również boczny zbiornik oleju.

Półosie CV, wahliwe osie
Przednie zawieszenie ma możliwość obrotu aż o 45°, rowkowane półosie CV napędu są zaprojektowane dla wysokiego obciążenia i są w stanie jeździć w trudnym terenie. Dzięki dużemu skręceniu obu zawieszeń możne wyjechać w trudny teren a napędy zawsze przeniosą potrzebna moc.

Makietowe elementy auta
W zestawie znajduje się przeźroczysta leksanowa karoseria Jeep Cherokee, zestaw naklejek i drobne akcesoria. Dla stworzenia makietowego wyglądu karoserii w zestawie jest zawarty bagażnik dachowy.

 

Parametry techniczne :

 • Typ Przeprawowy
 • Skala 1:10
 • Długość 562mm
 • Szerokość 226mm
 • Wysokość 268mm
 • Rozstaw 313mm
 • Prześwit podwozia 77mm
 • Masa 2040g
 • Napęd 4WD
 • Silnik Zalecany trójfazowy 540 4T

 

Instrukcja modelu.