Kamera RC – jaką wybrać?

05-04-2019

Pasjonaci modelarstwa rc, którzy budują i użytkują  samoloty zdalnie sterowne, powinni rozważyć zakup kamery. Nie trudno wyobrazić sobie jak piękne widoki jest w stanie zarejestrować urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk, poruszające się wysoko w powietrzu. Co jest jednak ważne przy wyborze kamery? Jakie cechy powinno wykazywać idealne urządzenie tego typu?

Mikrokamera EFC-721– niezwykle lekka

Mikrokamera EFC-721 720p HD – E-Flite to produkt, oferowany przez modelmotor.pl. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim jest to niesamowicie lekka kamerka, z masą zaledwie 15g! Ta cecha gwarantuje możliwość zainstalowania urządzenia niemal na każdym modelu, ponieważ nie obciąża go dodatkowo i nie wpływa na jego pracę.

Mikrokamera EFC-721 – dobra jakość wideo i zdjęć

Niech nie zmyli cię niewielka waga i rozmiar urządzenia, kamera EFC-721 gwarantuje kolorowe nagrania w jakości 720p HD oraz zdjęcia 1.3M. Dzięki temu wideo zarejestrowane na karcie SD 2-32GB (karta SD nie jest zawarta w zestawie) przez wspomniany produkt będzie cechowało się wysoką rozdzielczością, a ty w pełni będziesz mógł cieszyć się ze swojego materiału filmowego.

Mikrokamera EFC-721 – niemal godzinna praca

Mikrokamera EFC-721 ma wbudowany akumulator Lipol LiPol 3,7 V 150 mAh, który (w pełni naładowany) pozwala na około 50 minutową pracę co dla modeli latających może oznaczać ok 50 minutowy materiał video z lotów. Dodatkową zaletą kamery EFC-721 jest wbudowany mikrofon, pozwalający na nagrywanie dźwięków.

Mikrokamera EFC-721 – możliwość kontroli

Urządzenie to można uruchamiać ręcznie lub za pomocą zdalnego sterowania z odbiornika RC. Dzięki temu drugiemu - użytkownik swobodnie może kontrolować (włączać i wyłączać) kamerę podczas lotu. Dodatkowo można ręcznie ostawić kąt pochylenia obiektywu kamery.

Mikrokamera EFC-721 – łatwy montaż

Opisywany typ kamery jest nie tylko prosty w obsłudze, ale również w samym montażu. Kamera przystosowana do montażu pod kadłubem modelu multikoptera Blade 200 Qx, ale konsola montażowa umożliwia także bardzo prosty montaż (mocowanie do kadłuba na wkręty mocujące) do każdego innego modelu latającego. Mikrokamera EFC-721 w sklepie modelmotor.pl sprzedawana jest w zestawie z konsolą montażową na Blade 200 Qx.