Nasze drony rekreacyjne cz.1

21-01-2019

Drony rekreacyjne dla każdego

Moda na drony trwa nieprzerwanie. Wielu z nas marzy o bezzałogowym statku latającym na własność. I trudno się dziwić, gdyż sterowanie takim urządzeniem to świetna frajda nie tylko dla dzieci. Jednak na rynku znajdziemy szereg różnych modeli o zróżnicowanych parametrach. Skąd mamy wiedzieć, który będzie najlepszy dla nas? Bez obaw, dziś zaprezentujemy Ci kilka sprawdzonych wersji, od których możesz zacząć przygodę z dronami.

W sklepie modelarskim Modelmotor.pl znajdziesz szeroki wybór dronów rekreacyjnych, które są idealne jako zakup pierwszego bezzałogowego statku latającego. Poznaj kilka propozycji, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się dla osób początkujących. 

Dron Quadcopter Syma X4

To idealny dron na start, sprawdza się w każdych warunkach, jest prosty w obsłudze i wytrzymały. To, co wyróżnia go spośród innych modeli, to kolorowe, migające światła, które świetnie prezentują się po zmroku. Dodatkowo produkt powstał z wytrzymałego i lekkiego materiału, który ułatwia przenoszenie, ale też chroni urządzenie przed niefortunnymi lądowaniami. Z kolei system system 6-osiowej stabilizacji GYRO gwarantuje stabilność sprzętu nawet podczas lekkiego wiatru. Sprawdzi się dla osób początkujących, posiada bowiem dwa tryby lotu, wolniejszy dla zaczynających przygodę ze sterowaniem dronem i szybszy dla bardziej zaawansowanych.

Na uwagę zasługuje również sterowanie odbywające się za pomocą nadajnika 2,4 GHz, który gwarantuje komfortowy zasięg nawet do 50 metrów oraz natychmiastową reakcję urządzenia na wydawane polecenia. Syma X4 idealnie nadaje się do powietrznych akrobacji, m.in. przewrotów, spirali i "kręcenia beczek". Służy do tego jeden z przypisanych przycisków funkcyjnych na nadajniku. Wystarczy wybrać kierunek, w jakim ma być wykonany dany trik i wcisnąć przycisk – dodatkowe emocje w czasie latania gwarantowane.

Quadrocopter Syma X4 należy do grupy modeli RC typy RTF, można go więc użytkować od razu po zakupie. Tylko nie zapomnij o dodatkowych 4 bateriach AA do nadajnika.

Dron Syma X11C Quadcopter 4CH 2,4GHz 

Kolejna nasza propozycja to dron z nieco wyższej półki cenowej, ale za to oferujący szereg dodatkowych funkcji. Posiada te same zalety, które wymieniliśmy u poprzednika, a do tego został wyposażony w kamerę 2MP, dzięki której wzbogacimy loty o możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów w jakości HD.

Dron Syma X11C posiada intuicyjne sterowanie, które znakomicie reaguje na każde polecenie oraz komfortowy zasięg ponad 30 m. Do tego urządzenie zostało wyposażone w profesjonalny system stabilizacji - żyroskop. Akumulator pozwala na lot do 8 minut na jednym ładowaniu. Czas ładowania akumulatora: 50-60 minut.

Jeśli zainteresował Cię któryś z opisywanych modeli, zapraszamy do naszego sklepu modelarskiego online, gdzie znajdziesz obie wersje w bardzo atrakcyjnych cenach. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą Ci w wyborze drona rekreacyjnego na miarę Twoich potrzeb.