Pierwszy model samochodu RC – jak wybrać?

15-01-2019

Samochody RC – często pierwszy krok w świat modelarstwa

Pragniesz rozpocząć przygodę w modelarstwem? Nie wiesz od czego zacząć? Proponujemy własny model samochodu RC, który pozwoli poczuć Ci zalety tej niecodziennej pasji i sprawi, że na pewno połkniesz modelarskiego bakcyla. Tylko jaką wersję wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Samochód RC – zabawka czy model?

Pierwsze pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć początkujący modelarz przed zakupem samochodu RC to wybór między wersją ze sklepu z zabawkami, a modelem ze sklepu modelarskiego. Na pierwszy rzut oka obie wersje nie różnią się drastycznie, ale zaufajcie nam, diabeł tkwi w szczegółach.

Charakterystyka - samochód RC ze sklepu zabawkowego

W sklepach z zabawkami znajdziemy wiele modeli samochodów. Większość propozycji dostępnych w sklepach dla dzieci to modele zasilane na wymienne baterie, przez co auta osiągają niewielką prędkość, a na bardziej skomplikowanym podłożu może się zdarzyć, że ulegną uszkodzeniu. Najczęściej są to modele nietrwałe i łatwo o ich uszkodzenie, a naprawa połączona z wymianą części zazwyczaj nie jest możliwa. Tego typu zabawki - modele skierowane są głównie do grupy docelowej całego sklepu, czyli właśnie dzieci i to często tych młodszych.

Charakterystyka  modeli samochodów RC ze sklepu modelarskiego

Jeśli więc marzycie o samochodzie RC z prawdziwego zdarzenia, zapraszamy do profesjonalnego sklepu modelarskiego. Dlaczego? Bo oferowane tutaj produkty nie są jednorazowymi zabawkami dla małych chłopców, ale modelami z zapleczem serwisowym i częściami zamiennymi. Można tu liczyć także na obsługę doświadczonego sprzedawcy, co przy zakupie pierwszego modelu jest nie do przecenienia!

Duży zasięg i trwałość

Co je wyróżnia? Przede wszystkim wyposażone są w sprawdzone systemy sterowania RC, które gwarantują zasięg umożliwiający zabawę modelem nawet ze znacznej odległości. Posiadają wszystkie części zamienne, od najmniejszej śrubki po całe podzespoły. Mają precyzyjne sterowanie, są zdecydowanie odporniejsze na uszkodzenia, a w razie potrzeby (po zbyt szalonej zabawie) niesprawną część można wymienić na nową lub zostawić model do naprawy serwisowej w sklepie.

Na każdą nawierzchnię

W zależności od potrzeb i preferencji osoby można wybrać samochody dostosowane zarówno do płaskiego podłoża, jak i dedykowane jazdom typu off-road. Dostępne są modele z napędem na dwa  lub na cztery koła. Modele  samochodów RC cechują się też precyzją sterowania, płynnością pokonywania zakrętów i jazdy na wprost z prędkością nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Do jazdy w bardzo trudnych warunkach proponujemy modele samochodów RC odporne na jazdę po mokrym terenie

Zachęcony do kupna pierwszego prawdziwego  modelu auta RC? Sprawdź bogatą ofertę modelarskiego sklepu online Modelmotor.pl i wybierz samochód idealny dla Ciebie. Nasi konsultanci służą pomocą, osobiście w sklepie stacjonarnym, a także telefonicznie.