O.S. MAX 55AX z tłumikiem

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: O.S. Max
  • Waga: 1100 g

  Silnik 55 AX jest jednym z najnowszych silników oferowanych przez firmę OS ENGINES, idealnie sprawdzi się w średniej wielkości modelach sportowych.

  Silnik OS Max 55 AX jest jednym z najnowszych silników oferowanych przez firmę OS ENGINES, idealnie sprawdzi się w średniej wielkości modelach sportowych.

  Silniki serii FP zadowolą tak początkujących, jak i już zaawansowanych modelarzy. Silniki posiadają nowoczesną konstrukcję oraz zastosowano w nich płukanie typu Schnuerle dzięki czemu producent gwarantuje wysokie osiągi, niezawodność i łatwość obsługi. Dokładność i precyzja wsparta komputerowymi metodami projektowania i wykonania w połączeniu z zastosowaniem najlepszych materiałów i bardzo skrupulatną kontrolą jakości zapewniają powtarzalność osiągów silników i ich wysoką trwałość.


  O.S. Max 55 AX - Charakterystyka:

  • Pojemność: 8,93 cm3
  • Zakres obr./min.: 2,000 - 17,000
  • Moc: 1,75 KM przy 16,000 obr/min.
  • Masa silnika wraz z tłumikiem: 524g
  • Tłumik i świeca żarowa w zestawie.
  • Rekomendowane śmigła: 12x7, 12x8

   

  Prawidłową pracę i dużą trwałość silnika OS Max 55 AX zapewni przestrzeganie kilku reguł obchodzenia się z silnikiem i sposobu jego przechowywania.

   

  1. Należy bezwarunkowo zabezpieczyć silnik przed kurzem i piaskiem.Twarde i stałe cząstki, są największym wrogiem silników, niezabezpieczonych filtrem powietrza.
  2. Zabezpieczenie przed kurzem i pyłem dotyczy również paliwa. Zawsze należy stosować filtr podczas tankowania i pilnować, aby nie zostawiać otwartego pojemnika z paliwem.
  3. W przypadku lądowania w terenie zanieczyszczonym, należy starannie opłukać gaźnik i okolice piasty śmigła metanolem lub paliwem. W przypadku dostania się zanieczyszczeń do środka silnika, należy przepłukać również jego wnętrze.
  4. Nie wolno kręcić wałem zapiaszczonego silnika. W takim wypadku, należy silnik rozmontować.
  5. Po sezonie nie należy zostawiać silnika z resztkami paliwa. Paliwo takie w dłuższym okresie czasu, spowodować może korozję elementów silnika. W przypadku nieużywania silnika przez okres dłuższy niż miesiąc, należy odkręcić świecę i przepłukać silnik naftą lub specjalnym środkiem After Run.
  6. Nie należy bez potrzeby demontować silnika ani kręcić wałem.

   

  Instrukcja obsługi j. angielski do pobrania w pliku PDF