Świeca - O.S. LC3 (silniki samochodowe 1/10 off road - gorąca)

  • Producent: O.S. Max
  • Waga: 50 g
Wyprodukowana przez firmę O.S. MAX świeca - O.S. LC3 (silniki samochodowe 1/10 off road - gorąca)

Wyprodukowana przez firmę O.S. MAX świeca - O.S. LC3 (silniki samochodowe 1/10 off road - gorąca)

Charakterystka:

  • Świeca gorąca
  • Polecana do modeli firmy TRAXXAS w skali 1:10
  • Polecana do paliwa o 5%-20% zawartości nitra

 

Definicja ciepłoty świecy: 
Jeżeli silnik pracuje prawidłowo na świece A,  a po wymianie na świece B, do uzyskania pełnych, równych obrotów wymagane jest wkręcenie igły ( zubożenie mieszanki ) to oznacza , że świeca A jest cieplejsza niż świeca B - świeca B wymaga dostarczenia dodatkowego ciepła ze spalania bardziej ubogiej mieszanki do uzyskania optymalnej temperatury pracy.

Prawidłowy dobór ciepłoty świecy pozwala na zwiększenie obrotów nawet o 2000 obr./min. , prawidłową regulacje składu mieszanki gwarantującą dużą moc i trwałość silnika oraz umożliwia poprawienie "przejścia" podczas zmiany obrotów. Zbyt zimna świeca powoduje spadek mocy i złe "przejście". Zbyt gorąca świeca wywołuje przedwczesny zapłon, podgrzewanie silnika i spalanie detonacyjne przyczyniające się do uszkodzenia świecy.

UWAGA!!! Napięcie zasilania świecy nie powinno być wyższe niż 1,4 V, w przeciwnym wypadku nastąpi zniszczenie (spalenie) świecy. W przypadku zasilania świecy z akumulatora o wyższym napięciu (np. 2V) należy stosować dodatkowy rezystor lub przewody oporowe obniżające napięcie w świecy. Prawidłowy pobór prądu przez świecę wynosi 3A.