Świeca - O.S. P5 (silniki samochodowe off road - letnia)

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: O.S. Max
  • Waga: 50 g
  Wyprodukowana przez firmę O.S. MAX wzmocniona świeca do dwusuwowych silników, z głowicą typu Turbo, samochodów terenowych.
  Wyprodukowana przez firmę O.S. MAX wzmocniona świeca do dwusuwowych silników, z głowicą typu Turbo, samochodów terenowych.
   
  Definicja ciepłoty świecy: 
  Jeżeli silnik pracuje prawidłowo na świecy A, a po wymianie na świecę B, do uzyskania pełnych, równych obrotów wymagane jest wkręcenie igły (zubożenie mieszanki) to oznacza, że świeca A jest cieplejsza niż świeca B - świeca B wymaga dostarczenia dodatkowego ciepła ze spalania bardziej ubogiej mieszanki do uzyskania optymalnej temperatury pracy.

  Prawidłowy dobór ciepłoty świecy pozwala na zwiększenie obrotów nawet o 2000 obr./min., prawidłową regulacje składu mieszanki gwarantującą dużą moc i trwałość silnika oraz umożliwia poprawienie "przejścia" podczas zmiany obrotów. Zbyt zimna świeca powoduje spadek mocy i złe "przejście". Zbyt gorąca świeca wywołuje przedwczesny zapłon, podgrzewanie silnika i spalanie detonacyjne przyczyniające się do uszkodzenia świecy.

  UWAGA!!! Napięcie zasilania świecy nie powinno być wyższe niż 1,4 V, w przeciwnym wypadku nastąpi zniszczenie (spalenie) świecy. W przypadku zasilania świecy z akumulatora o wyższym napięciu (np. 2V) należy stosować dodatkowy rezystor lub przewody oporowe obniżające napięcie w świecy. Prawidłowy pobór prądu przez świecę wynosi 3A.