Traxxas - XO-1 SuperCar - skala 1/7

 • Producent: Traxxas

XO-1 TSM 1/7 - TYLKO DLA EKSPERTÓW

Gotowy do wyścigu SuperCar w 5 sekund do 160km/h

UWAGA - 160km/h po wyjęciu z pudełka!

 

 • kontrola trakcji Traxxas Stability Management (TSM)
 • nowy regulator obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control”
 • nowy – bezszczotkowy silnik napędowy “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”
 • nowy system R/C TQi 2.4GHz Traxxas Link Wireless Module™
 • telemetria - prędkość, obroty silnika, temperatura silnika, napięcie zasilania
 • napęd na cztery koła

 


Sztuka prędkości.

Tylko Traxxas potrafi zaprojektować i zbudować model, który prędkość 100km/h uzyskuje w 2,3 sekundy, a prędkość 160km/h w 4,92 sekundy. Najkrócej mówiąc - XO-1 to gotowy do wyścigu super samochód.

“Big Block Brushless Motor”.

To największy – bezszczotkowy silnik elektryczny montowany w seryjnym modelu samochodu. Jeśli celem jest osiągnięcie prędkości 160km/h, Traxxas współpracuje z firmą „Castle Creations”, której specjaliści przodują w produkcji bardzo wysokiej jakości napędów elektrycznych. Specjalnie dla tego projektu, powstał regulator „Mamba Monster Extreme” z bezproblemowa obsługą napięcia pochodzącego z 6 celowego źródła napięcia LiPo. Został on specjalnie zaprojektowany do pracy w samochodzie XO-1.

 

Układ przeniesienia napędu.

 

Dotychczasowy układ przeniesienia napędu Traxxas’a, został specjalnie dostosowany do wyjątkowo dużej mocy zespołu napędowego.

Patent - Pending Cush Drive™

Opracowany specjalnie dla XO-1 patent Pending Cush Drive™, absorbuje wstrząsy układzie przeniesienia napędu dzięki niestandardowym elementom z elastomeru umieszczonego pomiędzy zębatkami. W rezultacie uzyskuje się natychmiastowe przyspieszenie bez marnowania energii.

Zoptymalizowana komputerowo aerodynamika.

Opracowana za pomocą zaawansowanych technik modelowania, oszałamiająca forma XO-1, została ukształtowana w celu osiągnięcia optymalnego przepływu powietrza, które wykorzystane jest zarówno do chłodzenia zespołu napędowego, jak i do wywołania dodatkowego docisku samochodu do podłoża. W przypadku uzyskiwania prędkości do 160km/h, zagadnienia aerodynamiki są wyjątkowo istotne w procesie projektowania.

Traxxas Stability Management (TSM) - kontrola trakcji.

System kontroli trakcji wbudowany jest w 5 kanałowy odbiornik TQI 2.4GHz Traxxas Link TSM. W połączeniu z niskim środkiem ciężkości, system kontroli trakcji, Slash nabiera zupełnie nowych właściwości jezdnych.

Traxxas Stability Management (TSM), pozwala maksymalnie wykorzystać pełną moc, szybkość i przyspieszenie, którym dysponuje Slash 4X4. Kontrola trakcji szczegónie zdaje egzamin podczas jazdy na śliskich powierzchniach, gładkim betonie, lodzie i śniegu. System TSM dokonuje korekt toru jazdy podczas przyspieszania, aby zapewnić pełne wykorzystanie możliwości napędu. TSM działa również podczas pokonywania zakrętów, dokonując korekt, aby utrzymać wybraną linię jazdy. Pozwala to na utrzymanie większej szybkości w zakręcie i większe przyspieszczenie podczas wychodzenia z niego. Podczas hamowania, TSM utrzymuje tor jazdy do momentu zatrzymania.
W systemie kontroli trakcji, Traxxas zastosował najnowsze algorytmy, które działają niewidocznie w tle, nigdy nie ograniczając przepustnicy. TSM może być indywidualnie dostrojony lub całkowicie wyłączony w zależności od aktualnej nawierzchni i jej stanu oraz upodobań kierowcy. Kontrolę nad systemem zapewnia wielofunkcyjne pokrętło zamontowane w nadajniku. O przydatności Traxxas Stability Managemen, najlepiej można się przekonać, wyłączając system po dłuższym okresie jego użytkowania

 

Totalna Kontrola.

 

ModeleTraxxas’a zasługują na najbardziej zaawansowany – gotowy do wyścigu system radiowy. To w końcu jedyne połączenie pomiędzy kierowcą, a maszyną. System musi być precyzyjny, wygodny i niezawodny. Zupełnie nowy system radiowy Traxxas® TQi™ spełnia wszystkie te funkcje, a do tego jest niezawodny i solidnie wykonany. Najważniejszą nowością tego systemu, jest możliwość współpracy z aplikacją Traxxas Link App, dostępną w systemie iPhone lub iPod touch. To stwarza potężne narzędzie do tuningu modelu. Kolorowy wyświetlacz łączy się z systemem LinkTraxxas™ i tworzy intuicyjny, wysokiej rozdzielczości - kolorowy graficzny interfejs użytkownika, który stwarza możliwość optymalizacji systemu radiowego w celu maksymalnej kontroli pojazdów.

Nadajnik jest wyposażony w moduł Traxxas Link Wireless Module™, który zapewnia bezprzewodową łączność z urządzeniami pracującymi w systemie Android lub AppleiOS 4.4+ 4.3+.

 

Telemetria w czasie rzeczywistym.

 

System Link Traxxas’a zbiera i zapisuje dane telemetryczne podczas jazdy w czasie rzeczywistym. Jeśli wyposażysz swój model w czujniki telemetrii, deska rozdzielcza na kolorowym wyświetlaczu będzie pokazywać Ci prędkość, napięcie akumulatora, obroty silnika i poszczególne temperatury. Deska rozdzielcza jest w pełni konfigurowalna włącznie z wyborem sposobu wyświetlania narzędzi do pomiaru odczytu. Możesz wyświetlić do dziewięciu wskaźników jednocześnie. Możesz ustawić ostrzeżenia progowe. Możesz użyć funkcji nagrywania, dokumentując pogląd deski rozdzielczej z dźwiękiem. Nagrania można nazwać i zapisać w celu późniejszego porównania i analizy.

 

UWAGA. Dostęp do wszystkich opisanych powyżej funkcji, możliwy jest po uzupełnieniu zestawu o następujące elementy:

 

 • wybrane czujniki telemetrii
 • elementy mocujące czujniki w modelu

 

Specyfikacja:

 

 • 160km/h po wyjęciu z pudełka
 • nowy regulator obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control”
 • nowy – bezszczotkowy silnik napędowy “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”
 • nowy system R/C TQi 2.4GHz Traxxas Link Wireless Module™
 • napęd na cztery koła
 • Patent - Pending Cush Drive™
 • Anodyzowane – aluminiowe element nadwozia

 

MODEL 64077: XO-1. Całkowicie zmontowany, gotowy do wyścigu, z systemem radiowym TQi ™ 2.4GHz Traxxas Link Wireless Module™ . Zespół napędowy składający się z regulatora obrotów “Castle Creations Mamba Monster Extreme Speed Control” i bezszczotkowego silnika napędowego “Big Block Brushless Motor, Powered by Castle”. Karoseria malowana w technologii ProGraphix.

XO-1 nie jest zabawką i jest przeznaczony tylko dla ekspertów w dziedzinie modeli samochodów R/C.

Chcąc odblokować prędkość 160km/h i uzyskać większą, wymagana jest aplikacja Traxxas Application Link (pobrana z App Store) oraz iPhone lub iPod touch (sprzedawany oddzielnie).

Pliki do pobrania :

6407_manual (.pdf, 9650kB)

6407_parts (.pdf, 576kB)

TRX_LiPo Battery (.pdf, 2070kB)

GWARANCJA I EKSPLOATACJA MODELI TRAXXAS (.pdf, 130kB)